Главная
Карта сайта
Написать письмо
Админ
 МОЙ БЛОГ
В ПОШУКАХ ЗАГУБЛЕНОГО МЕРА
У ПОШУКАХ ЗАГУБЛЕНОГО МЕРА
Однак, усе по порядку. Після призначення Олександра Попова  головою Київської міськдержадміністрації чинний мер Києва Леонід Черновецький фактично  самоусунувся від влади. Ми не можемо з упевненістю сказати: чи так задумано за сценарієм, спущеним «згори», чи Леонід Михайлович це вчинив з власної ініціативи. Але факт лишається фактом: столичні мешканці не бачили ними ж обраного мера вже більше, ніж півроку.
27 січня ц.р. журналісти запитали прем»єра Миколу Азарова, чи в курсі він, де знаходиться легально обраний і переобраний мер столиці. Прем»єр спробував відбутися жартом, проте журналісти запевнили, що до редакцій ЗМІ надходять численні запити киян: куди, мовляв, подівся наш мер? Миколі Яновичу не залишалося нічого іншого, як доручити голові КМДА О. Попову знайти мера до 1 лютого ц.р. Після цього Попов заявив, що Черновецький нікуди не зникав: хоча він і відсутній на робочому місці, проте голова КМДА спілкується з ним постійно по телефону.
За даними ЗМІ, Л. Черновецький нібито знаходиться в Тбілісі, де вирішує приватні комерційні справи. Як відомо, Грузія нині переживає своєрідний підприємницький бум, і, якщо ви при грошах, то інвестувати, наприклад,  в земельну ділянку на березі Чорного моря десь у Батумі або Кабулетті, можна без особливих клопотів.
Вас тут зустрінуть як бажаного гостя, оперативно оформлять необхідні документи і, на заздрість киянам, все обійдеться без переплати – у нинішній Грузії хабарі не прийняті. Що стосується таких інстанцій, як ДАІ, санепідстанція, пожежники та інші «масні» місця, то їх давно ліквідовано. Тож Грузія стала свого роду підприємницьким раєм, який влада на чолі з М. Саакашвілі прагне невдовзі трансформувати в рай туристичний. Кажу це як очевидець, бо недавно випала щаслива нагода побувати в гостинній країні. Проте нашого мера там не бачив – не судилося. Хоча ця версія звучить правдоподібно: батько дружини мера Аліни Айвазової – Степан Айвазов   за радянської влади, як стверджують ті, хто його знав, вважався дуже заможною людиною в Тбілісі.
Зате минулої п»ятниці, 4 лютого, заступник голови Верховної Ради Микола Томенко заявив, що Черновецький написав заяву про відставку. При цьому віце-спікер парламенту послався на «осіб, до нього наближених». На думку М.Томенка, таким своїм кроком міський голова  хоче показати, що «нова влада не виконує своїх обіцянок відносно його оточення й застосовує  карне переслідування".  
Слід сказати, що і раныше ходили чутки про певну «джентльменську угоду» між владою і мером про те, що він виконуватиме все, що від нього вимагатиметься, причому,  тихо, без зайвої публічності, а за це йому обіцяють певні індульгенції. Головне, що цікавило владу – щоб Л. Черновецький не написав заяву про відставку, бо тоді потрібно проводити в Києві вибори, а за їхній результат ніхто не хоче брати відповідальності. Адже Партія Регіонів в столиці особливим авторитетом  не користується.
Звичайно, у М. Томенка запитали, чи означає відставка мера - дострокові вибори, на що він відповів:
- Ймовірність дуже мала, оскільки в столиці непроста соціально-економічна ситуація, і, скоріше, вся ця історія закінчиться тим, що Черновецький одержить для свого оточення, зокрема, найбільш впливових людей, якусь гарантію недоторканності й урахування їхньої думки при прийнятті рішень щодо управління містом.
Майже одразу з»явилося повідомлення, що мер перебуває в Ізраїлі, де наполегливо зондує  з приводу отримання політичного притулку. Про це, посилаючись на джерела в Партії Регіонів повідомила газета, близька до цієї політсили.
Так чи інакше, стало зрозуміло, що вся ця піар-підготовка здійснюється не просто так. Олександр Омельченко, якого важко запідозрити в прихильному ставленні до Л. Черновецького, заявив, що у разі його відставки «є офіційний заступник - секретар Київради Олесь Довгий, який за відсутності голови може виконувати обов'язки до безкінечності». Утім він упевнений, що суто теоретично, можна розглядати ще два варіанти:  - «через 60 днів вибори голови, або ж розпуск Київради з наступними виборами голови й депутатського корпусу".
Навколо Олеся Довгого, який певний час знаходився на підписці про невиїзд і у приватному приміщенні якого було вчинено обшук, останнім часом  ситуація стабілізувалася. Дехто пов»язує це з одруженням його на дочці нардепа з Партії Регіонів Ірини Горіної. Відтак, як подейкують, він увійшов не тільки в цю сім»ю, але й у сім»ю Партії Регіонів, адже після цього у секретаря Київради всі неприємності нібито припинилися.
До якого варіанту пристане Черновецький? Яке рішення буде прийнято після його відставки? Чи відбудеться вона взагалі?
 На який варіант пристане влада –  рішуче рубати «київський вузол» чи консервувати ситуацію у її нинішньому непевно-хиткому стані, ми дізнаємося невдовзі. Єдине, що можна сказати напевно: навряд чи щось у цій колізії залежатиме від нас. Як казав поет: «Не той тепер Миргород, Хорол-річка не та...»
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Имя:
E-mail:
Текст:
Код: