Главная
Карта сайта
Написать письмо
Админ
 МОЙ БЛОГ
СЕНСАЦІЙНИЙ ЛИСТ ЮЛІЇ ТИМОШЕНКО, АБО ХТО ВИГРАЄ 200-й ОКРУГ?
 Села Черкащини готуються до виборів з острахом. Так склалося, що останні роки тут  досить дружно голосували за Ю. Тимошенко.  «Наше село – Тимошенкове!» - можна почути і зараз. Проте не скрізь. Певний злам стався на місцевих виборах 2010 року. Злам, скоріше, не в свідомості людей, надто адміністративний, коли долю перегонів політтехнологи з Банкової віддали на поталу місцевим адміністраціям. Тож вони й постаралися.
Партія регіонів, яка й нині на Черкащині не користується особливою популярністю, виграла місцеві вибори за рахунок адміністративного ресурсу, і на селі це прекрасно розуміють. Як і те, що і 28 жовтня цілком можливий їхній рімейк.
…Село Ягубець Христинівського району. Найстаріше з теперішніх сіл,  заснуване ще у 1542 році. Тут на видному місці, якраз поруч з сільрадою, красується величезний портрет кандидата від влади А. Яценка. Поруч – літня жіночка стереже портрета, щоб, бува, хтось щось не написав.
 У самій сільраді «тушка»-регіонал відкрив громадську приймальню, де також чергує жіночка з бібліотеки, приймаючи заявки та запити. Звичайно ж, фікція, але ефекту пізнання «київського парашутиста»  сприяє.
Про кандидатів опозиційних в Ягубцях нічого не знають. Навіть ті, хто доїдуть сюди, матимуть великі проблеми в організації зустрічей з виборцями – вказівка згори, від райдержадміністрації, а та в свою чергу отримала відповідне застереження аж із самих Черкас, спрацьовує безвідмовно – «не вєлєно!».
9 вересня, наприклад, коли до Ягубців завітав діючий депутат, голова Комітету ВР з питань молодіжної політики, сім»ї, спорту та туризму П. Костенко, особливого пожвавлення в селі не відчувалося. Голова сільради терміново пішла напередодні у відпустку, як і рекомендували «старші товариші». Попередили про відповідальність і деяких авторитетних у селі людей, щоб не «висовувалися».
Директор місцевої школи Володимир Андрущак, знехтувавши попередженням, запросив депутата до школи. Учителі і сам керівник розповіли про проблеми: нагально їм належить обладнати приміщення шкільного туалету та придбати хоча б одного комп»ютера, бо старий давно вже дихає на ладан, більше схожий на ЕОМ, ніж на комп»ютер.
Село, як відомо, живе школою. Педколектив у Ягубці дружний, кваліфікований, та дітей все меншає. Нині тут навчається 70 чоловік. Молодь тікає з села – ні роботи, ні дозвілля. Залишаються ті, хто вже не в змозі кудись їхати.
-         За кого б ви проголосували б на виборах? – питаю літню бабцю, що пришкандибала на зустріч з депутатом.
-         Та вони всі однакові, тільки під себе гребуть.
-         А якщо гроші хто даватиме, скільки вас влаштує, щоб віддати свій голос?
-         Думаю, гривнів 20 мені вистачило б. Та хто їх дасть?
Проблеми села: дороги, по яких пройти неможливо, неякісна вода, розпаювання, не отримання надбавок до пенсій дітям війни, нестача робочих місць.
-         Як же ви виживаєте? – питаю кремезного літнього чоловіка, що приїхав сюди на велосипеді.
-         Тільки з городів. Роботи немає ніякої…
Колись тут був радгосп, робота кипіла, в школі навчалося до 300 дітей, а в дитсадку не вистачало місць.За новітніх часів радгосп перетворили в державне підприємство, змінилося сім директорів, кожен хазяйнував на свою кишеню, поки не довели його до повного банкрутства. Залишилася земля та купа нічийного брухту, який успішно розтягують місцеві «підприємці».
-         Чув, що ви прийняли закон про Земельний банк, то тепер і цю землю заберете, залишивши нас рабами? – питає чоловік років п»ятидесяти. – То за кого ж нам голосувати?
-         От прийде знову Юля Тимошенко – вона порядок наведе, - відповідає якась жіночка.
Віра в доброго царя (царицю) у наших людей свята. До речі, питання звільнення Ю.В. Тимошенко задають і в цьому, і в сусідніх селах. Люди ще на щось сподіваються, з острахом дивлячись на нинішню владу.
Схожа ситуація і в інших селах, котрі довелося об»їхати – і в Христинівському районі, і в Уманському, і в цілому по 200-му округу.
В Умані , зокрема, нарахував понад два десятки величезних портретів А. Яценка, на якого так сподівається влада. Розрахунок – на те, що цього пана, котрий за три роки став олігархом за рахунок сумнівних фінансових схем, і якого називають «хрещеним батьком тендерної мафії», вдасться знову «провести городами» до Верховної Ради.
Про те, що це людина непередбачувана і, м»яко кажучи, не зовсім адекватна, свідчить, наприклад, кілька інцидентів з його участю вже в Умані. Зокрема, недавнє жахливе ДТП, що сталося  на трасі Одеса-Київ, в якому загинули дві особи. За повідомленнями ряду ЗМІ за кермом «Мерседеса» був саме А. Яценко. Однак, на прес-конференції  останній  на підтвердження своєї непричетності до ДТП продемонстрував листа за підписом начальника УМВС України у Черкаській області генерал-майора міліції Валерія Дернового. 
Та цей лист керівника міліції не став індульгенцією, бо в цей же час  зі штрафмайданчика ДАІ таємниче зник  той самий Джип, що нібито належав сестрі Яценка, і за кермом якого, як повідомив сам нардеп, знаходився «друг» сестри. Його, до речі, як і авто не знайшли й досі. А, може, і не шукають?
Не кращі справи і в опозиційному таборі. Після того, як авторитетний депутат обласної Ради Олександр Румик зняв свою кандидатуру на користь бютівця  Павла Костенка, занервував «офіційний кандидат» від об»єднаної опозиції Максим Поляков, котрий позиціонує себе безпартійним. Він зробив кілька гучних заяв з цього приводу, апелюючи до центрального і обласного штабів «Батьківщини».
Насправді, йому є чого нервувати, адже Костенка добре знають на Черкащині – він, зокрема, керував обласним штабом Ю.Тимошенко на президентських виборах 2010 р., відомий своєю доброчинною діяльністю, очолював аграрну комісію облради.
Крім того, Костенко, на противагу більшості нардепів БЮТ  від Черкащини, (Ігор Савченко, Петро Кузьменко, Володимир Іваненко, Володимир Олійник та ін..)  не зрадив, не пошився в тушки, залишився вірним «солдатом» Ю. Тимошенко. За що, мабуть, і поплатився 123-м місцем у списку опозиції.
Поляков же ніколи бютівцем не був, його доля характерна для переважної більшості «людей А. Яценюка». Очолював молодіжний осередок Партії регіонів, трохи побув заступником «вічного» мера Умані Юрія Бодрова, однак невдовзі «погорів».
І зовсім не через політичні мотиви, як пізніше стверджував,  а через те, що переоцінив власні сили: завіз до Умані «свою» фірмочку по переробці сміття. Не розрахував – що дозволено Юпітеру, не прощається його заступникові. Тож, гучно вдаривши мерськими дверима (подумки), подався в опозицію. Хоча, за інформацією Уманського осередку громадянського руху «Спільна Справа», в міськраді Поляков і нині входить до депутатської більшості Партії регіонів, яку очолює той самий мер Ю.Бодров.
Про наміри Полякова свідчить і такий факт: на одній з прес-конференцій було озвучено, що він готовий знятися на користь кандидата від влади Антона Яценка. Проте, не за так, ясна річ. Коли журналісти запитали про це самого Яценка, той  помітно знітився.
Тим часом події в Умані розвиваються стрімко. Як повідомив  голова обласної організації ВО «Батьківщина»  Анатолій Бондаренко, чотири парторганізації (Уманські міська та районна, Христинівська та Монастирищенська) ухвалили рішення підтримати кандидатуру Костенка натомість «офіційного» кандидата від опозиції Полякова. 
Однак його «бойова заступниця» по штабу «єдиної» опозиції Наталія Старикова публічно виступила проти свого «шефа», відстоюючи кандидатуру Полякова. Таким чином, навіть на обласному рівні – що вже говорити про столичний – амбіції полум»яних опозиціонерів зіштовхнулися, загрожуючи  наближенням кухонних сварок.
Утім, керівники нинішньої «Батьківщини», схоже,  більше зайняті звичною справою, як поділити спадок лідерки, ніж навести елементарний порядок в своєму домі. Чим блискуче скористався А. Яценюк, на ходу осідлавши структури БЮТ.
 Сама Ю.Тимошенко цими днями надіслала відкритого  листа виборцям 200-го округу, в якому звертається з проханням підтримати кандидатуру Павла Костенка. «Знаю Павла впродовж багатьох років, - наголошує лідерка «Батьківщини», - вірю йому, як собі… Павло нас не зрадив. Навпаки – за цей час він на власному прикладі продемонстрував, що розділити  бізнес і депутатську діяльність можливо й необхідно. Хоч, зрозуміло, далося йому це нелегко. Присутність таких людей, як Павло Костенко у залі суду, в тяжкі для мене хвилини,  додавали сил і впевненості у своїх силах».
Цей лист став сенсацією в Умані і неприємним сюрпризом для декого з керівників центрального штабу «Батьківщини», які, схоже, порозбивають собі лоби ще до самих виборів, б»ючи поклони на вірність новому патрону – А. Яценюку.
На тлі інтриг, сварок і суперечок опозиції гроші плюс адмінресурс А. Яценка цілком можуть виграти округ.
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Имя:
E-mail:
Текст:
Код: