Главная
Карта сайта
Написать письмо
Админ
 МОЙ БЛОГ
"ВИБОРИ-2012: ІНТРИГА ЗАКРУЧУЄТЬСЯ"
             Троє в одному човні. Партійному…
…Прес-служба  народного депутата України від БЮТ Павла Костенка поширила заяву про відмову останнього кандидуватися по списку об»єднаної опозиції ( 123 місце) і бажання нинішнього глави Комітету ВР з питань сім»ї, молодіжної політики, спорту та туризму балотуватися по 200-му виборчому округу Черкаської області з центром у місті Умань.   
Таким чином, П. Костенко фактично повторив демарш свого колеги С. Міщенка, який, не погодившись з непрохідним місцем в списку ОО, вийшов із партії і фракції БЮТ.
Слід сказати, що Павло Костенко – знана і поважна людина в черкаському регіоні. Він обирався депутатом облради, очолював аграрну комісію,  з 2006 року – народний депутат України,   керував черкаським обласним виборчим штабом БЮТ.
Цікаво, що цього ж дня зареєструвався кандидатом по 200-му округу і помічник П.І Костенка Олександр Румик – депутат облради. Олександр брав участь у виборах мера м. Умань, поступившись багаторічному міському голові  Юрію Бодрову лише 3,5 відсотка, що стало своєрідною сенсацією місцевих виборів.
Інтрига в тому, що обоє колишніх бютівців хочуть дати справжній бій кандидату від влади – за іронією долі також колишньому бютівцю – Антону Яценку, чиї «подвиги» на ниві тендерних схем зажили вельми сумної слави.
Цікавий поворот сюжету: троє колишніх однопартійців зійдуться в політичному герці, щоб вибороти місце під сонцем нинішньої влади. Щоправда, як наголошують експерти, Олександр Румик може бути і суто технічним кандидатом, агітуючи за свого товариша Павла Костенка. Йому під силу й одному випередити А. Яценка (рейтинг Румика нині найвищий у 200-му окрузі).
На наше прохання прокоментувати ситуацію, Олександр Румик відбувся багатозначним: «Хай нас розсудять люди», підтвердивши фактично чутки про те, що напередодні вони не знайшли з Костенком спільної мови і розійшлися в деяких принципових питаннях.
Що стосується Антона Яценка, то він ще не прибув до Умані, бо, начебто, не одержав благословення Банкової. Словом, інтрига тільки-тільки закручується…
Сюрпризів і несподіванок вдосталь
Якщо ж уважніше придивитися до списку об»єднаної опозиції, побачимо, що виборців чекає немало сюрпризів. Звичайно, привертає увагу високе місце у першій п»ятірці Анатолія Гриценка. Як, до речі, і одинадцята сходинка гендиректора ТВі Миколи Княжицького. Та справжні несподіванки починаються далі, десь з четвертого десятку.
Наприклад, 34 місце належить зовсім не відомому в публічній політиці Денису Дзендзерському – виконавчому директору компанії «Веста» - людині невідомій широкому загалові. Може, проявив себе активною політичною позицією? Ні, не чули, не знаємо. Ще один бізнесмен? Спонсор?
 Або  №65 і №72 номери у списку ОО - Роман Стаднійчук і Олена Колганова – про них інформації немає навіть в Інтернеті. Як таке може бути – люди в прохідній частині, а невідомі навіть професіоналам від політики? Аналогічні випадки вже були, відомо, чим для БЮТ вони закінчилися.
 Автор зовсім не проти нових імен в списку. Навпаки, вважав – тепер бачу,  помилково – що нових, не заангажованих людей буде набагато більше – громадських активістів, екологів, різних, як колись казали, неформалів, креативних, з ідеями молодих спеціалістів і т.п.  Однак, їх поки що обмаль, одиниці.
Неприємно вразила відсутність у передній частині тих, хто своєю позицією, ставленням до депутатських обов»язків, зрештою – поведінкою і бійцівськими якостями, завоювали авторитет у виборців. На це чи не першим звернув увагу у своєму блозі Юрій Луценко. Зокрема, назвав імена Михайла Волинця, Андрія Шкіля, Юрія Стецьківа.
Дивною виглядає відсутність у списку опозиції  Олеся Донія – надзвичайно активної людини і депутата. У багатьох в пам»яті та жорстка розправа у ВР, після якої Доній місяць змушений був лікуватися.
Проте дехто з експертів і причетних до роботи над списком опозиції вважає, що  нинішній склад набагато якісніший, ніж той, що був у 2007. «Побачите, говорять вони, з цього списку 50 тушок-перебіжчиків не буде!».  – «А скільки буде?-  «10-15 максимум». Питання: навіщо ж взагалі включати потенційних перебіжчиків? Або людей, заслуги яких перед громадськістю сумнівні – та ж Тетяна Донець, котра отримала «козирний номер» - 55?
Рейтинги: публічний не є ще полтичний!
Доречно наголосити: хоч Ю. Тимошенко і очолює список, помітно, що її вплив на його формування істотно послабився. Ні, Ю.В. лишилася прапором і формальним лідером опозиції, котрою нині керують інші люди.
 Це випливає хоча б з того, що креатура лідерки розташувалася на місцях, що межують з другою сотнею. Цікавий приклад не тільки Міщенка-Костенка, а й надто близького до Ю.Тимошенко Віталія Чепіноги, який опинився у прохідній частині партії «Удар» Віталія Кличка. Ще не стерлися з пам»яті часи, коли Ю.В. одноосібно визначала чи не кожному кандидатові його місце. Було. Давно?
І навпаки -  на формування списку  відчутний  значний вплив «Фронту змін» і особисто Арсенія Яценюка.
Якщо проаналізувати процеси, що відбуваються останнім часом всередині опозиції, дійдемо висновку, що боротьбу за вплив, за владу, за керівництво тут з великим відривом виграв  А. Яценюк.  Коли брати конкретно список, то після 30 місця, через кожні два-три номери – його люди. Про формування штабу опозиції, куди Яценюк кооптував багатьох соратників, вже говорилося багато. На  наш погляд, за час відсутності Тимошенко «Батьківщина» за керівництва схильного до бюрократично-паперового стилю О. Турчинова, втратила надзвичайно багато, і нині перебуває у підвішеному стані.
Ну що ж, підтвердилося ще раз – Олександр Валентинович – непоганий апаратчик, чиновник але не публічний лідер. Не запалює, не кличе, не проникають в душі людей його слова…  
У що конвертує Яценюк свою  перемогу? Звичайно, у платформу на вибори-2015.  Парламентські перегони стануть для нього випробувальним полігоном перед президентськими. І тут структури і кадри «Батьківщини» для нього дуже згодяться. Звичайно, якщо лідер «Фронту змін» цим добром уміло і раціонально розпорядиться.  Чи «розмиє» їх, щоб створити на закладеному чужими руками фундаменті свої форпости, чи використає те, що є, удосконаливши і збагативши? Як би не було, а в системному підході до вирішення глобальних - і не тільки - питань А. Яценюк зарекомендував себе з кращого боку.
 Нині ж на часі інше: який список стане привабливішим для  виборця – влади чи опозиції?
 Як люди реагуватимуть на включення до списків партій політичних шоуменів типу Повалій, А. Шевченка, Матіос, О. Ступки та інших «ентузіастів»? Колись О. Блохін, йдучи в списку П.Лазаренка, збирав на передвиборчі зустрічі стадіони.
Не той тепер Миргород. З часом прийшов досівд, і ми переконалися, що публічний рейтинг (у всіх вище перелічених він досить високий) – не тотожний політичному. А ті співаки, співачки і спортсмени, хто проходив у парламент, так і не могли себе знайти на політичній сцені чи арені.

 


ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Имя:
E-mail:
Текст:
Код: