Карта сайта
Написать письмо
Админ
 МОЙ БЛОГ
ФУТБОЛЬНУ ІСТОРІЮ ІСПАНЦІ ПЕРЕПИСУВАЛИ У КИЄВІ!ЩОДЕННИК ЄВРО-2012. 1 ЛИПНЯ. 21.45. ФІНАЛ. ІСПАНІЯ – ІТАЛІЯ – 4:0. КИЇВ. НСК «ОЛІМПІЙСЬКИЙ» . Суддя Педру Проенса (Португалія).
За годину до початку фіналу тренери обнародували склади – ніяких несподіванок. Іспанці – без нападників, якщо не рахувати Фабрегаса, котрий «чистим» форвардом дебютував на нинішньому турнірі. Італійці – тим складом, що і останні два матчі починали. Діаманті в запасі, Кассано – на полі. Як відомо, всі картки про попередження і вилучення на фінал «згорають».
Про всі перипетії ми розповіли у прев»ю – передмові, тому концентруємося тільки на грі.
Перші 15 хвилин проходять при повній і безумовній перевазі Іспанії. Вони відразу взяли контроль м»яча, за рахунок знаменитих серій коротких передач зім»яли захист італійців, раз за разом створюючи небезпечні моменти. Набагато свіжіші іспанці діяли швидко й оперативно, розбігаючись біля штрафного майданчика, відкривались під гравця з м»ячем.
Нагородою став швидкий гол, забитий після блискавичної комбінації на 14 хвилині матчу. Хаві Ернандес блискучею передачею вивів Цеска Фабрегаса у штрафний майданчик, той виграє боротьбу у захисника і дотягує м»яч аж до воротарського, правда, під гострим кутом. Далі – зрячий пас назад, на голову, а, можливо, в голову набігаю чого Сільви. Чіткий порух головою – м»яч в протилежній «дев»ятці»! На все-про все знадобилося лічені секунди.
Італійці зусиллями Пірло і Кассано трохи вирівняли гру, хоча явно реальних можливостей для взяття воріт у них не було. Хіба що – стандарти, які італійці виконували майстерно. Та ще одного разу Кассано продемонстрував вражаючий дриблінг, однак Касільяс забрав м»яч.
Бальцеротті замість Кьєліні. Шкода такого бійця, що поробиш – травма! Кассано спробував пробити здалеку – Касільяс відбиває кулаками: 33 хвилина.
Дивна річ: іспанці заманюють суперників на свою половину, а звіди, вигризаючи м»яч, несуться, як навіжені, вперед. І помічаємо: італійці не встигають повернутися назад. Так повторюється кілька разів, і це призводить до другого голу. Знову втрата м»яча на половині поля суперників, м»яч дістається Хаві, він один в центрі поля, стартує, а поруч розбігаються в різні боки ще троє партнерів. Ідеальна передача на Хорді Альбу, захисника тепер уже «Барселони»,  котрий виходить сам на сам з Буффоном і спокійно, піднявши голову, забиває другий м»яч! 2:0.41 –а хвилина.
Таке враження, що італійці просто-напросто перегоріли. Наприклад, той же Балотеллі. У другому таймі їм треба себе за голову з болота витягувати. Та хіба у  іспанців виграєш, програючи по грі 0:2? Іспанці виграли 61 останній  матч, коли відкривали рахунок. Вони почнуть зазвичай сушити гру. Подивимось…
До речі, про Сільву,  одноклубника Балотеллі, півзахисника «Мансіті». При безпосередній його участі було забито найбільше голів на чемпіонаті – п»ять. Сам він відзначився двічі, віддав три результативних передачі.
А в Мілані на площі 50 тисяч глядачів дивляться фінал…Кожен підтримує своїх, як може. Напередодні Король Іспанії Карлос1 зателефонував тренеру дель Боске пере фіналом і попросив передати слова підтримки гравцям. Незалежно від результату Король завтра прийме збірну в своєму палаці…
Ді Натале замість Кассано. А той, до речі, непогано відіграв  перший  тайм. Ді Натале уже забивав Касільясу на цьому чемпіонаті! Він спробував повторити це одразу, але м»яч просвистів над перекладиною.
Цікава статистика: кількість ударів до перерви у обох команд однакова – по 8, але яка різниця!
49-а хвилина: М'яч влучив у руку Бонуччі, але арбітр з Португалії не ризикнув дати пенальті, аби не вбити інтригу! Це міг би бути контрольний постріл іспанців. Італійці грають, як їм дають суперники.
 На Ді Натале проходить чудовий пас, той, уникнувши офсайду, розвертається та пробиває – Касільяс рятує іспанців! Реальний був шанс у італійців на 51-й хвилині.
Остання заміна в Італії: Мотта –  замість Монтоліво. Педро Родрігес замість автора першого гола Давіда Сільви. Мотта покидає поле через травму задньої поверхні стегна. Італія – вдесятьох. Усе?  Балотеллі  не надто обтяжує себе грою.
Іспанці вивели гру в окремі епізоди, тримають м»яч. Їхня задумка зрозуміла… Торрес замість Фабрегаса. Замінили авторів обох голів. Щоб не забивали більше?
Саме Торрес поставив останню крапку, перегравши в ближньому бою Буффона. Торрес став другим футболістом за всю історію, яких забивав у двох фіналах підряд.
Виходить на заміну Мата. Він брав участь, як і Торрес, в Євро-2008. І першим же дотиком Мата після передачі Торреса завершує розгром італійців.
Це вже напівдрама – 0:4! Італійці заслужили, щоб це швидше закінувалося…
Отож: іспанці вдруге поспіль виграють Євро, чого за всю історію з 1960 року не вдавалося зробити жодній команді. У перерві між Євро вони виграли чемпіонат світу в ПАР. Тобто впродовж 2008-2012 року виграють три найголовніших трофеї футбольного світу. Це – абсолютний рекорд, чи буде він побитий, якщо і буде, то поки в Європі це під силу самим же іспанцям. Ми можемо бути щасливими, що історія переписувалася не де-небудь, а саме в Києві.
Наставник збірної Іспанії Вісенте дель Боске став єдиним тренером у світі, який виграв чемпіонат Європи (2012), світу (2010) і Лігу чемпіонів (з «Реалом» у 2000 і 2002 рр.).