Карта сайта
Написать письмо
Админ
 МОЙ БЛОГ
АНГЛІЯ – ДОДОМУ, ІТАЛІЯ – ДО ВАРШАВИ НА ПІВФІНАЛ З НІМЕЧЧИНОЮ!ЩОДЕННИК ЄВРО-2012. 24 ЧЕРВНЯ. ЧВЕРТЬФІНАЛИ. ІТАЛІЯ – АНГЛІЯ – 0:0, 4:2 по пенальті. СУДДЯ ПЕДРО ПРОЕНСА (ПОРТУГАЛІЯ). КИЇВ. СТАДІОН «ОЛІМПІЙСЬКИЙ».

До вашої уваги - останній чвертьфінальний матч Євро, в якому в Києві зустрічаються збірні Англії та Італії.  Для  столиці України це -  передостання гра турніру. Остання і наступна – найголовніший матч,  фінал, котрий  пройде 1 липня.
Для кожного з суперників нинішня гра в рамках чвертьфіналу Євро – п»ята за рахунком. Цікавий факт:  за всю свою історію виступів на європейських першостях вони тільки двічі долали чвертьфінальний бар'єр.
«Скуадра Адзурра» вперше зуміла вийти до півфіналу в переможному для неї чемпіонаті 1968 року, обігравши за сумою двох матчів болгар. Через чотири роки вже в ранзі чемпіонів континенту італійці склали своє звання, поступившись на цій же стадії бельгійцям, які в 1972-м вийшли до  фіналу.
У 80-і роки, після зміни регламенту,  чвертьфінальних поєдинків не було взагалі.
Італійці у себе вдома в 1980-му змагалися за третє місце, але поступилися тоді  ЧССР.  У 1988-м вони були розбиті збірною СРСР, цей матч під керівництвом В. Лобановського став для останньої чи не кращим ів її історії.
 Наступний повноцінний чвертьфінал для «Скуадри адзурри» припав на 2000-й і він став успішним - підопічні Діно Дзоффа впевнено обіграли на турнірі в Бельгії та Нідерландах румунів і дійшли до фіналу, де в драматичному поєдинку поступилися французам за правилом «золотого гола», яке й було тоді відмінено.  У 2004 році вони не вийшли з групи, а через чотири роки в 1/4 фіналу їм на шляху стали  майбутні чемпіони Європи іспанці, які виграли тільки по пенальті.
Англійці в 1968 році за сумою двох матчів переграли діючих тоді переможців іспанців, але поступилися в півфіналі югославам, і в матчі за третє місце здолали збірну СРСР. Через чотири роки вони вже не змогли пробитися до півфіналу, програвши команді ФРН, яка й стала чемпіоном.
 Найуспішнішим для англійців став домашній чемпіонат 1996 року, коли вони знову в чвертьфіналі, хоч і по пенальті, здолали Іспанію, але у фінал їх знову-таки не пустили німці. У 2000 році Англія, як і Німеччина, не вийшли з групи, а через чотири роки ведена Девідом Бекхемом збірна програла по пенальті в 1/4 фіналу Португалії.

Майбутня гра стане для суперників лише другою в рамках всіх Євро і сьомою офіційною. У 1980 році «скуадра адзурра» в Туріні завдяки голу нинішнього помічника Джованні Трапаттоні в збірній Ірландії Марко Тарделлі обіграла англійців і обійшла їх на груповому етапі. Рівно через 10 років команди зустрілися вже в поєдинку за третє місце чемпіонату світу, що проходив знову ж таки в Італії, і тоді «скуадра адзурра» знову перемогла завдяки голам Роберто Баджо і Сальваторе Скіллачі.
У 1997 році суперники зустрілися аж три рази - обидва перебували в одній відбірковій групі ЧС-1998, а також провели матч в рамках «Турнуа де Франс» за участю Бразилії і Франції - турнір став, свого роду, репетицією перед мундіалем.
В тому році англійцям вдалося вперше за довгий час обіграти Італію.
Слід, думаю, сказати і про таке:і Англія, і Італія перед цим Євро, на відміну від Німеччини та Іспанії, фаворитами турніру не розглядалися. Під сумнів ставився навіть їх вихід з групи.
Але доля віддала футболістам з Апеннін своєрідний борг - після двох нічиїх підопічні Чезаре Пранделлі дотиснули Ірландію, а хорвати програли чемпіонам світу та Європи.
Що стосується Англії, то гравці Роя Ходжсона також зробили  все можливе, обігравши, нехай і за допомогою арбітра, Україну, і навіть вийшли з групи з першого місця з урахуванням поразки Франції від шведів.
Наставник збірної Італії напередодні гри відмовився говорити, хто складе в атаці компанію автору важливого для команди гола у ворота ірландців Антоніо Кассано. У двох матчах з трьох на цьому Євро разом з форвардом «Мілану» грав Маріо Балотеллі, однак у вирішальній грі з Ірландією Пранделлі поклався на досвід Антоніо Ді Натале, якого, втім, у другому таймі замінив СуперМаріо і забив гол. Також викликає питання стан Тьяго Мотта, у якого було виявлено проблеми з м'язами, хоча хавбек провів всі три матчі.
Головною ж втратою стане відсутність Джорджо К»елліні, який пошкодив м'язи стегна з Ірландією. Швидше за все, його замінить Леонардо Бонуччі, який повинен скласти пару в центрі оборони чемпіону світу 2006 року Андреа Барцальї.

Англійці при Рої Ходжсон, який очолив збірну тільки в травні, не програють ось уже п'ять матчів. Ходжсону може допомогти те, що свого часу він очолював «Інтер» і «Удінезе», а значить непогано знайомий з італійським футболом. На користь англійців і той факт, що склад команди зігрався, а кадрових проблем немає.
Головному тренеру  доведеться тільки вибирати, кого поставити в пару до Уейна Руні - Дені Уелбека, або ж  Енді Керролла. Крім того, як натякнув Ходжсон, він має намір притримати для можливої ​​серії пенальті гравців, які добре б'ють 11-метрові в своїх клубах. Йдеться, перш за все, йде про нападника Джейрмейне Дефо і захисника Лейтона Бейнса.
Чезаре Пранделлі вважає, що його збірна Італії повинна грати без страху в чвертьфінальному поєдинку ЄВРО-2012 з англійцями. "Збірна Англії - дуже сильний суперник. Однак ми повинні підійти до цього двобою без страху і яких-небудь психологічних проблем, - наголосив Пранделлі в інтерв»ю сайту УЄФА.  - Потрібно зосередитися на грі і чекати свого шансу. Ми вивчали попередні матчі англійців, це одна з найбільш організованих європейських команд. Не можна дозволити їм грати в свою гру. Безсумнівно, суперник буде діяти у високому темпі, але було б здорово, якби ми змогли диктувати йому свої умови ".
На думку наставника британців Роя Ходжсона, дуже важливо з перших хвилин заволодіти ініціативою. "Збірна Італії справила на нас велике враження. Пранделлі виконав величезну роботу, у нього фізично потужна команда, яка представляє собою сплав молодості та досвіду. Необхідно диктувати італійцям свої умови - якщо ми дамо їм заволодіти перевагою, нас чекають великі неприємності".
У нагороду переможцеві дістанеться путівка в варшавський півфінал, де його вже чекає збірна Німеччини.  "Я дійсно вважаю, що ми підійшли до цього матчу у відмінній формі, - зауважив Пранделлі. - Ми не вважаємо себе найсильнішою командою чемпіонату, проте налаштовані дуже рішуче. Останні пару років ми намагалися поміняти свою гру. До цих пір все виходило, і тепер ми хочемо перемагати в ключових матчах. Залишилося зовсім небагато, щоб зробити цей якісний стрибок ".

На питання, чому англійці після чемпіонату світу 1966 року регулярно відчувають проблеми в іграх з грандами, тренер відповів наступним чином: "Ця статистика пригнічує. Однак розмовами її не змінити. Поміняти її можна тільки перемогами.
Стартові склади: англійці в «українському» варіанті, без змін. Італійці – без травмованих  - Кьєлліні і Тіаго Мотту – на Бонуччі і Монтоліво. Але з Балотеллі!
Прекрасний початок! Перші 10 хвилин, чесно, цікавіші, ніж 90 – вчорашнього чвертьфіналу Іспанія – Франція. Уже побачили ідеальний за траєкторією удар Де Россі зовнішньою стороною стопи метрів з 30. За спиною Харта м»яч врізається в стійку! Тут же відповідь: М»яч опустився в центрі воротарського на ногу Джонсону. Незрозумілим чином Буффон однією рукою рятує італійців!
Друга десятихвилинка – в обопільних атаках, але з перевагою англійців, які зовсім не збираються грати другим номером, як про це всі говорили перед матчем. Англійці перебігали італійців, вони запропонували такий темп, суперники не встигають – ще одна несподіванка. Відмінно грає Джонсон, створюючи гольовий момент для Руні.
Десь з хвилини 25-ї італійці, по суті, закривають англійців на своїй половині. Кілька моментів марнує Балотеллі, але він весь час в русі, весь час пропонує себе, переміщуючись по фронту атаки. Пробив влучно і Кассано – Харт виручив. У англійців руні відходить весь час назад, а одному Уелбеку прошити італійську оборону важко.
Італійці володіли м»ячем у першому таймі більш, ніж 60 процентів. І ударів завдали втричі (!) більше. Причому, з 12 з- 6 у площину воріт! Явна перевага в першому таймі, котра, однак, не втілилася в результат.
 Англійці вистояли, багато в чому за рахунок вдалої гри Харта. Середину поля програли, захисники випускали італійських форвардів на ударні позиції.  Може, збірна Англії розраховує на післяматчеві  пенальті? Ну-ну.
Другий тайм – продовження першого. Англійці відбиваються куди попало. Двічі Харт рятує становище. Монтоліво не забиває з стопроцентної позиції. Ходжсон готує подвійну заміну – Уолкота і Керолла, міняють Уелюека і Мілнера. Останній взагалі невідомо де гуляв. Ходжсон розуміє: треба іти вперед, англійці майже не виходять за центр поля уже хвилин 15.
Заміни зробили свою справу – гра дещо вирівнялася. Пранделлі знімає з гри Кассано і Де Россі. Замість них – Діаманто і Нічерано -  свіжі гравці середини поля. 10 хвилин до кінця основного часу. Усе йде до додаткового часу, а потім – і пенальті…
Тактика Ходжсона спрацювала. 25 ударів італійців не принесли їм успіху, хоча повна перевага була на їхньому боці. Отож, два тайми по 15, а якщо треба – то серія післяматчевих пенальті..
Парадокс. Найцікавіший чвертьфінал, а рахунок – 0:0.
Перший додатковий тайм – без шансів на чиюсь перемогу. Міг би вдарити Пірло, але йому не дають наблизитися до штрафного. Англійці сподіваються на швидку контратаку. Наразі це більш небезпечно: вийде раз – і бувайте здорові! Або такий ось чудернацький навіс Діаманті – м»яч завертає і б»ється в штангу. Харт знову ледве не прозівав.
Число ударів у Балотеллі – 10, з них у площину – 7. Кілька команд з нашого Євро цей показник бачили уві сні.
У англійців помітно Керолла. Він лізе вперед, як середній танк. На відміну від Руні, наприклад.
 Балотеллі відбирає у Пірло право бити штрафний і надсилає м»яч на трибуни. Італійці володіють м»ячем 70 процентів ігрового часу. А зиск який?
Готуємося до пенальті.
Балотеллі першим б»є одноклубникові Харту – 1:0!
Стівен Джеррард – без шансів  для Буффона – 1:1!
Монтоліво – повз ворота… 1:1.
Уейн руні – гол! 2:1 на користь англійців.
Пірло підходить до м»яча. Вирішальний момент. Удар – «Паненка»! Підсік м»яч по центру, Харт полетів ліворуч – гол! 2:2!
Ешлі Янг – перекладина. Під враженням знущання Пірло? 2:2.
Ночеріно – кульмінація – гол! 3:2 на користь італійців!
Ще один Ешлі – тільки Коул Удар – Буффон забирає намертво! Все!
Англійці – додому, Італія – до Варшави на півфінал з Німеччиною, 28 червня. Вітаємо!