Карта сайта
Написать письмо
Админ
 МОЙ БЛОГ
ІСПАНІЯ ЛИШАЄТЬСЯ В ДОНЕЦЬКУ!ЩОДЕННИК ЄВРО-2012. 23 ЧЕРВНЯ. ЧВЕРТЬФІНАЛИ. ІСПАНІЯ – ФРАНЦІЯ - 2:0. Донецьк, «Донбас-Арена. Суддя: Нікола Ріццолі (Італія)
«Ми - на третьому чвертьфінальному матчі - між збірними Іспанії та Франції.  Гратимуть вони в Донецьку, це перший чвертьфінал в Україні. Чемпіони світу та Європи  також вперше за весь турнір прибули на територію України, «триколірні» ж намагатимуться вистояти в день народження легенди французького футболу -  Зінедіна Зідана, якому якраз сьогодні – 40. Вітаємо, Зізу!
Мало хто сумнівався, що іспанці підтвердять свій статус фаворита турніру і виграють групу С, однак після двох турів у групі D, здавалося, їх суперником будуть Англія або України. Однак їм  випала Франція, що іспанську збірну навряд чи порадувало: на чемпіонатах світу і Європи вона у одвічного суперника не вигравала.
Останній офіційний матч з французами в Іспанії воліють  і зовсім не згадувати: у 2006 році «червона фурія» під керівництвом Луїса Арагонеса з фактично готовою командою для майбутніх перемог в 1/8 фіналу програла французам з рахунком 1 : 3.
Команда Раймона Доменека, котру вів вперед саме  34-літнім  Зіданом (іспанцям він забив свій перший м'яч на тому турнірі), додавала з кожним матчем, почавши з нічиїх з Швейцарією і Кореєю Діка Адвоката, і в підсумку дісталася до фіналу, де лише в серії післяматчевих пенальті, вже без видаленого Зідана, програла Італії.
За час, що минув, іспанці встигли виграти чемпіонати Європи та світу, а на поле донецького стадіону напевно з перших хвилин вийдуть сім учасників того матчу в Ганновері - Ікер Касільяс, Серхіо Рамос, Хабі Алонсо, Хаві, Фернандо Торрес і Сеск Фабрегас.
 Французи зазнали фіаско на Євро-2008, пізнали ганьбу в ПАР, на ЧС-2010, і приїхали в Україну оновленими,  воліючими не згадувати печальної пам»яті Доменека. А про Ганновером-2006  наразі можуть згадати лише  Франк Рібері та Флоран Малуда, а також, можливо,  Алу Діарра, який так і не вийшов тоді на газон.
Звичайно, у  Франції наразі свято, всі моляться на Зізу, який допоміг «триколірним» виграти чемпіонат світу і Європи  на рубежі століть. Сам Зінедін Зідан, однак,  вважає фаворитом майбутнього матчу Іспанію, яка для нього теж стала майже рідною, адже найкращі роки клубної кар'єри він провів в мадридському «Реалі».
Іспанія, до слова, може встановити абсолютний рекорд, вигравши третій великий турнір поспіль. Франції в 2002-му це не вдалося: її з хворим коліном Зідана чекало фіаско на чемпіонаті світу.
Україна виявляється не на фарт французам: у Києві вони несподівано програли шведам, які до цього очок не набирали. Ця легковажність коштувала б їм чвертьфіналу, аби Україна мінімально навіть виграла б Англії. Проте, як тут виграєш, коли арбітр не зараховує «чистий гол» майже за півгодини до кінця гри.
Захисник французів Філіп Мексес не догледів-таки за Златаном, та ще й отримав другу жовту. Так що наразі він поза грою. Втім, в опорній зоні у Франції перебір сильних футболістів.  Не виключений варіант з переходом в оборону, приміром, Діарра, а в центрі поля в такому випадку зіграють М'Віла і Кабайе, який залікував після травми.
Варто нагадати і ще про одну перемогу французів над іспанцями – в чвертьфіналі Євро-2000. Іспанці під керівництвом Хосе Антоніо Камачо вийшли в плей-оф завдяки феєричній перемозі з рахунком 4:3 над югославами, але зіграти настільки результативно з Францією їм не дозволили захисники на чолі з Лораном Бланом, який в 34 роки завершував кар'єру. Нагадаємо, що тоді свій перший гол на турнірі забив саме  Зідан, відкривши рахунок на 33-й хвилині.
Нарешті, якщо пірнути в історію, згадаємо і вікопомний для Мішеля Платіні і його команди 1984 рік. Тоді у
Парижі на «Парк де Пренс» у фінальному матчі доля звела саме сьогоднішніх суперників.  Господарі виявилися сильнішими, а переможний м'яч нинішнього глави УЄФА Мішеля Платіні зі штрафного став для нього дев'ятим у п'яти матчах турніру – рекорд, що не побитий і понині. Причому, Мішель Платіні забивав у всіх матчах фінального турніру, зробивши два хет-трики.
Сьогоднішнім протиборством справа не закінчується. У відборі на ЧС-2014 збірні Іспанії та Франції потрапили в одну групу.
У матчі з українською збірною «триколірні» на контратаках зіграли дуже вдало, а ось зі шведами та англійцями, коли необхідно було вже діяти «першим номером», все було вже не так оптимістично. Який план обере наразі Блан?
 Вісенте Дель Боске ж належить знов вирішити питання, кого відрядити у центр нападу, адже після яскравого матчу з Ірландією з хорватами Торрес виглядав вже не дуже переконливо. При цьому наставник іспанців впевнений, що збірна Франції не буде так притискатися до своїх воріт, як хорватська, тому його підопічним в чомусь буде легше. «Боюся помилитися, але Насрі, Бензема і Рібері не зможуть грати, тільки лише захищаючи свої ворота. Та й володіння м'ячем у французів куди краще, ніж у хорватів », - сказав Дель Боске.
В інтерв»ю сайту УЄФА тренер іспанців, зокрема, сказав: «Всі бачать нас фаворитами, тому що чотири роки тому ми виграли першість Європи, а два роки тому - чемпіонат світу. Проте інша правда в тому, що французам ми завжди поступалися. Подивимося, чи вийде у нас зламати традицію. У будь-якому випадку до матчу підходимо в стриманому настрої, але з оптимізмом ... У моєму розпорядженні відмінні футболісти, і завдання на гру бувають різні. У мене 23 класних гравця, і я ніяк не можу задіяти всіх відразу, саме тому у мене бувають сумніви", - зізнався головний тренер "фурії рохи".

Наставник французів Лоран Блан в інтерв»ю тому ж сайтові наголосив:
"Зазвичай я кажу, що пристосовуватися до гри суперника потрібно по можливості якомога менше. Треба грати у свій футбол.  Але нам буде протистояти іспанська збірна, яка грає в дуже специфічному стилі. Адаптуватися до гри опонента доводиться в моменти, коли м'яч знаходиться у нього. А до такої манери гри, коли суперник довго володіє м'ячем, пристосуватися непросто. Іспанці ж контролюють м'яч порядку 65-70% ігрового часу і не бажають з ним розлучатися. В залишилася третина матчу, коли м'ячем володієте ви , необхідно постаратися щось отримати з власного футболу і своєї ігрової філософії .

Як ми всі знаємо, збірна Іспанії грає в своєму унікальному ключі і домінує в світовому футболі протягом чотирьох останніх років, - додав Блан. - Однак способи доставити іспанцями проблеми існують. Якщо ви захищаєтеся у зустрічі з Іспанією, потрібно діяти дуже компактно. В перші 20-30 хвилин треба продемонструвати, що ви не випадав з гри. І потім у вас з'являться шанси на успіх. У першу чергу необхідно слідувати згаданим постулатам, в іншому випадку нас можуть покарати ".
Додамо, що переможець цього матчу залишається в Донецьку, і 27 червня в півфіналі зіграє з Португалією.
А ось і склади команд. У Іспанії на місці форварда – Фабрегас. У Франції  - в запасі Самір Насрі , на його позиції грає Матьє Дебюші з Лілля. У старті також Флоран Малуда з Челсі.
Перші хвилини проходять в над напруженій обстановці. Багато неточних передач, боротьба за контроль м»яча і захоплення центрального плацдарму.
І тут – перший іспит для арбітра. Фабрегас відгукується на довгий пас з глибини, і Кліше волить його на землю без м»яча. Пенальті, що поробиш.  Нікола Ріцоллі розводить руки – грайте далі! Одразу показав обом командам: вирішуйте самі, я на себе брати не буду ваші проблеми. І тут же «не бачить» порушення з боку Сержіо Рамоса на Бензема. Віддав боржок?
Уго Льоріс забирає м»яча після удару Хабі Алонсо. До речі, він капітан французів. У іспанців – Касільяс, обидва воротарі – капітани.
Тільки-но хотів сказати, що французи виглядають солідніше, як іспанці гол забили! Іньєста знайшов Хорді Альба з «Валенсії», той технічно обіграв на швидкості Дебюші, котрий ще й впав. Зряча і розрахована передача на Хабі Алонсо, і той щосили головою від землі в противохід Льорану точно б»є – виймайте! 1:0 іспанці повели. Хабі Алонсо проводить 100-й матч за збірну. Вітаємо! 18-а хвилина, швидкий гол!
У французів був момент, коли вони впродовж двох хвилин «закрили» іспанців в їхньому штрафному. Рамос отримав попередження на Бензема, а Кабай зі штрафного пробив у дев»ятку. Касільяс потягнув майже мертвий м»яч. Тут же – кутовий, і знову воротар виручає.
Далі гра якось розпалась на єдиноборства і епізоди. Французи не могли, а іспанці сушили, рахунок-то на їхню користь. Взагалі-то враження від першого тайму негативне. Чекали ми  більшого. Та матчі подібного накалу так і проходять. Тим більше, що немало гравців в обох командах грають за одні клуби, наразі протистоять один одному – Хабі Алонсо, Рамос і Бензема – Реал.  Або Кліші  з Сільвою (Мансіті).
Бензема, Рібері, Дебюші, Малуда поки не виправдують надій. Можливо, Насрі вийде в другому таймі, або Жиру – кращий бомбардир чемпіонату Франції – 22 м»ячі? Кажуть, вони, а також Алу Діара відсторонені через суперечки в роздягальні після програшу шведів. Подібне було в ПАР з французами, коли чвари виносилися на загал при Доменеку.
Другий тайм. Є заміни? Немає! Перші 15 хвилин проходять при перевазі французів, хоча до ударів не  доходить. Іспанці намагаються грати в стилі «Барселони». Однак, по-перше, гравці інших клубів їх не розуміють, а по-друге, у них немає Мессі. Всього-навсього. Без нападників іспанці дивляться блідо, невпевнено. Фабрегас хоч і вискочив раз на ворота, нічого не зміг зробити.
Насрі і Менез замість маруда і Дебюші. Торрес замість Фабрегаса. Рівно половина другого тайму. Гра поки не виправдує очікувань.
Заміни не допомогли. Гра, як і раніше,  розпалася на єдиноборства. При цьому правила порушувалися рідко.  Без воріт добігали до кінця тайму. Єдине, чого добилися французи – вирівняли процент володіння м»ячем. Удари: Іспанія 7 – 3 в площину, Франція – 3 – 1. Як на мене, найбільш нецікавий матч.
Останні потуги французів зрівняти. Рібері атакує, кутовий. Насрі подає невдало. Усе йде до того, що іспанці вийдуть-таки в півфінал. Та ще й контратака, і Педро збивають в штрафному майданчику – пенальті на 90-й хвилині. Хабі Алонсо робить «дубль» в своєму 100-му матчі за збірну!
Так, свисток. Іспанія лишається в Донецьку, де 27 червня зустрічатиметься зі збірною Португалії. Французи, до побачення!