Карта сайта
Написать письмо
Админ
 МОЙ БЛОГ
ЩОДЕННИК ЄВРО-2012. ГРУПА «С». Італія – Ірландія – 2:0!СУДДЯ:Джюнейт Чакир (Стамбул, Туреччина). Польща. Познань. «Мейскі»

У понеділок на стадіоні «Мейскі» в Познані збірні Італії та Ірландії грають у заключному матчі групового турніру Євро-2012. Ірландці вже позбулися шансів на потрапляння в плей-оф, а підопічним Чезаре Пранделлі для гарантованого виходу в чвертьфінал потрібно перемагати з великим рахунком.

Ситуація в групі С перед завершальним туром склалася дуже непроста. Збірна Ірландії повністю виправдала статус аутсайдера і стала єдиною командою турніру, яка позбулася шансів на вихід в плей-офф вже за підсумками двох ігор. Іспанцям для потрапляння в чвертьфінал достатньо не програти Хорватії.  А от у визначенні другого щасливчика до сих пір ясності немає.

Хорватії для гарантованого виходу з групи необхідно перемагати «червону фурію», у що  не дуже-то віриться. Але у випадку нічийного результату двобою з чемпіонами світу та Європи можливі різні варіанти.
Нічия  забезпечує іспанцям місце в плей-оф за рахунок різниці м'ячів, по якій вони обходять балканську команди на два бали. Місце Хорватії та Італії в цьому випадку буде визначатися залежно від кількості забитих ними м'ячів. Перед початком туру у хорватів їх на два більше, тому для залізного виходу з групи італійцям необхідно перемагати з різницею в три м'ячі. У разі якщо підсумкова різниця виявиться однаковою, вважатися будуть забиті м'ячі.
Якщо рівність буде зафіксовано і в цьому показнику, враховуватиметься місце в світовому рейтингу ФІФА, в якому хорватська збірна займає восьме місце, а італійці - 12-е.

Хорватська команда знаменита своїм  командним духом, який не раз допомагав їй обігрувати найсильніших супротивників. У той же час іспанці останнім часом демонструють не найбільш переконливу гру проти хороших команд. Перемога над Ірландією навряд чи когось ввела в оману, все ж різниця в класі суперників занадто велика.

Зрозуміло, Італія є беззастережним претендентом на перемогу. Але немає повної впевненості в тому, що їй вдасться виграти з потрібним великим рахунком. Останнім часом італійське напад практично повністю залежить від Андреа Пірло. Власне, обидва італійські м'яча на Євро - його заслуга. Чи вистачить у нього сил для забезпечення розгрому, можна тільки гадати. До того ж, з підопічними Чезаре Пранделлі може зіграти злий жарт необхідність багато забивати, яка безумовно буде психологічним тягарем тиснути на гравців.  Варто нагадати, що в попередніх поєдинках італійці двічі відкривали рахунок, але перемогу втримати ні разу не змогли.

При цьому, не здадуться без бою і ірландці, які під керівництвом Джованні Трапаттоні тричі грали проти «Скуадри адзурри» і жодного разу не програли. Більш того, останній матч річної давнини вони виграли, забивши два м'ячі.
Ірландці тоді зіграли дуже грамотно з тактичної точки зору. Віддавши суперникові ініціативу, підопічні Трапаттоні гранично щільно грали на своїй половині поля і не витрачали зайвих сил на безперспективні атаки. Саме подібний розподіл сил і дозволило ірландцям закріпити той успіх голом Саймона Коксу на останній хвилині матчу.

«Скуадра Адзурра» двома нічиїми в матчах з хорватами та іспанцями, в яких вона вела в рахунку, поставила себе в непросте становище - тепер не все вже залежить від неї. Італійців влаштує перемога з будь-яким рахунком в тому випадку, якщо хорвати в паралельній грі програють Іспанії. Однак у випадку нічиєї в Гданську підопічні Чезаре Пранделлі повинні з великим рахунком обігравати ірландців, щоб обійти хоча б тих же хорватів.

Нічия ж у власній грі відправить Італію додому. При цьому неодноразово говорилося, що хорвати і іспанці можуть зіграти внічию, щоб «прибрати», тим самим, Італію, хоча, звичайно, обидві команди заперечують, що таке можливе.
Отож, у італійців в старті Ді Натале замість Балотеллі, а також двоє нових захисників – Бальцаретті і  Бардзальї.
Перші двадцять-тридцять хвилин – жодній команді не  вдається взяти гру в свої руки. Ірландці, по всьому відчувається, перед від»їздом додому прагнуть не просто зачинити за собою двері, а грюкнути, щоб і в Ісландії почули.
Італійці нервують, їм конче потрібно забивати, а не виходить, немає чіткої картини гри, ірландці розривають її на епізоди. Активно грає Ді Натале, але до реальних загроз ірландці не допускають.
 Гру на себе бере Кассано. Спочатку його сильний удар метрів з двадцяти якось невдало, може, не чекав,   парирує Гівен на кутовий. 35-а хвилина. Подачу виконує АндреаПірло, закручує на ближню стійку, невисокий Кассано випереджає дебелого опікуна і зрізає м»яч в ворота. Гівен його знову невдало приймає і переводить фактично за лінію воріт. Хтось з ірландців хотів вибити – куди там, пізно, хлопче. Італійці в ейфорії – 1:0!
Результат не влаштовує хорватів, за такого підсумку вони зайві!  Хоча б один м»яч забивати треба в ворота іспанців.
Італійці хоч і мають перевага в другому таймі – ірландці зовсім погані – до реальних загроз справа не доходить. Алессандро Діаманті замість Кассано. І Марко Балотеллі – замість ді Натале. Освіжив лінію нападу Пранделлі. Пірло з тієї ж точки, що забив Іспанії, цього разу пробив високо.
Грати лишилося 20 хвилин. Ледве не забивають ірландці – Буффон виручає після штрафного.
Розв»язка на 90-й хвилині – Балотеллі шикарним ударом ставить крапку – 2:0!
Отже, Іспанія виходить з першого місця з 7 очками і гратиме з другою командою нашої групи 23 червня в Донецьку. Хто саме стане суперником чемпіона світу і Європи, дізнаємося завтра.
Італійці – другі, вони виграли 2:0 у Ірландії і гратимуть 24 червня в Києві  з переможцем нашої групи.