Карта сайта
Написать письмо
Админ
 МОЙ БЛОГ
ГОЛЛАНДЦІ ЇДУТЬ ДОДОМУ, А ПОРТУГАЛЬЦІ ДО ВАРШАВИ ЩОДЕННИК ЄВРО-2012, 17 ЧЕРВНЯ ГРУПА «В». МАТЧ №18. ГОЛЛАНДІЯ – ПОРТУГАЛІЯ – 1:2. Харків, «Металіст». Суддя: Нікола Ріццолі (Італія)

Як це не дивно, голландці, незважаючи на дві поразки, мають шанс вийти до чвертьфіналу. І не такий він примарний. Достроковий вихід в плей-оф ніхто на собі не гарантував, а найбільш заплутана  ситуація склалася в групі В. Отож, команді Нідерландів  необхідно обігравати португальців з різницею в два або більше м'ячі, а також  чекати, що Німеччина переможе Данію. Чому б і ні? Теоретично, звичайно, все можливо, і вихід Греції в плів-оф у тому числі. Та, враховуючи гру, показану збірної Нідерландів в попередніх матчах, таке навряд чи реально, проте і португальська команда поки нічого надприродного не показує

Португалії очки теж необхідні для виходу в чвертьфінал. Нічиєї з голландцями їй вистачить лише в тому випадку, якщо в паралельному матчі у Львові німці не програють датчанам.  Дехто висловлює сподівання, що збірна Німеччини, враховуючи вкрай заплутану ситуацію,  може подарувати данцям очко, щоб «відчепити»  Голландію.  Уже пішла чутка, що Йоахім Льов дасть відпочити кільком провідним футболістам.
Матчі цих команд завжди проходять напружено. Особливо ж – на ЧС-2006 за дивного, м»яко кажучи, суддівства росіянина Валентина Іванова, який про всяк випадок вилучив чотирьох гравців (1:0 на користь Португалії). Гол – Маніше.

Португальці виграли у Нідерландів і на домашньому чемпіонаті Європи - в півфіналі, причому тоді теж забив Маніше, а ще один гол на рахунку Кріштіану Роналду - одного з найбільш невезучих форвардів нинішнього чемпіонату Європи.
Проте, нині він може розвіяти цей стереотип, як дим.
Із запасних голландців можна було б створити непогану команду:Хетінга, Ван Боммел, Кайт, Афеллай, де Йонг…
Починаємо… І зразу ж удар Снейдера – промах! Ініціатива у Голландії, але до гостроти не доходить. Швидкий гол – це те, що потрібно голландцям. І ось він! Рафаель Ван дер Варт – закручує м»яч з 24 метрів, Руй Патрісіу не в силах парирувати. Отже, один з двох голів голландці забили. На 11-й хвилині, до речі. Ван дер Варт – сьогодні капітан команди. А кому ще вести вперед Голландію, як не капітану?
Отож, 1:0 у Львові на користь Німеччини. І цей результат на користь Голландії. А от коли данці зрівняли – уже на їхню користь.
І португальці, і голландці грають у відкритий футбол. Це означає: голи будуть!
Португальці активізуються. 28-а хвилина – Перейра видає чудовий пас і Кріштіану Роналду реалізовує вихід сам на сам. Нарешті, Ронні! З тридцять третьої спроби. 1:1. У Голландії слабко і невпевнено виглядають центральні захисники. До того ж Роналду виграє у них повітря. Ініціатива переходить до португальців, голландці якось «здулися». Ван дер Віль нічого не може вкоїти з Роналду. А от Хунтелаар за перші 45 хвилин жодного разу м»яча не отримав.
Статистика першого тайму: володіння м»ячем 59 – 41 на користь Голландії, зате по ударах – 9 (3) – 6(2) на користь португальців. І кілька голевих невикористаних моментів біля воріт Стекеленбурга. Якщо все так і залишиться, виходять до чвертьфіналу німці і португальці.
У другому таймі відкритий футбол впереміж з грубою часом грою – футболісти не встигають за ними ж запропонованим темпом. Хунтелаар, як і в першому таймі, на голодній пайці. Роналду ж веде вперед команду.
Аби голландці грали звичайний матч, могло б бути. А так – їм треба забивати два голи, інакше – валіза – вокзал – Амстердам. Аффелай замість лівого захисника Віллемса – всі вперед?
73 хвилина.Прекрасний пас Кріштіану на Нанні, той один з п»яти метрів розстрілює ворота. Стекеленбург рятує команду!
Далі так не може тривати. І вже за хвилину зразкову контратаку португальців завершує Кріштіану Роналду – 2:1! Сьогодні Кріштіану – гравець матчу – 100%! Ішла 75-а хвилина другого тайму. Ван дер Варт точнісінько таким ударом, як на початку, влучає в штангу…
Все з голландцями ясно.  Португальці переграють грізних суперників. Ніколи ще голландці не залишали груповий турнір після трьох поразок поспіль!
Португальці набирають 6 очок і з другого місця виходять в чвертьфінал, де гратимуть у Варшаві 21 червня зі збірною Чехії.
Скажу: якщо вони на такому ж рівні проведуть матч, бути їм у півфіналі!