Главная
Карта сайта
Написать письмо
Админ
 МОЙ БЛОГ
ТОТАЛЬНИЙ ФУТБОЛ ПІШКИ, АБО ПРОЩАВАЙ, РОСІЄ! ПІСЛЯМОВА ДО ЗАКЛЮЧНОГО ТУРУ В ГРУПІ «А»
Спочатку процитую уривок зі свого ж блогу, присвяченого матчу Чехія-Польща:
«Чехам треба вигравати, бо гол Карагуніса у Варшаві поставив їх за межу плей-оф. Чехи поступово прибирають до рук ініціативу. До ніг, маю на увазі. Заб»ють вони – і росіяни за бортом чвертьфіналу. Сенсація №1!
Ще один вал на ворота Польщі. Титонь парирує удар Бароша.
«Не виключено, - каже приятель, з яким дивимося футбол, поляки «пропустять» чехів, поставивши шлагбаум росіянам». Це він накаркав!
71-а хвилина –Йірачик на замасі прибирає захисника і катанув м»яча під опорну Титоню. 1:0! Чехія в чвертьфіналі замість Росії?! Реальна можливість у поляків – Василевькі з семи метрів – мимо! 88-ф хвилина, Левандовськи з трьох метрів – мимо! Ні, не купить його «Манчестер», як і не допоможуть поляки Росії!»
Було кілька дзвінків з цього приводу: чи справді поляки здали чехам, ціною власного не потрапляння в плей-оф, щоб до чвертьфіналу пройшла Росія? Особисто я не виключаю цього з огляду, по-перше, на ту обстановку, що панувала напередодні їхнього поєдинку у Варшаві і тієї «політичної любові», котра притаманна цим країнам.
По-друге: історія свідчить, що таке трапляється не перший раз, коли поляки перетинають Росії шлях на футбольному полі. Так, вони багато в чому сприяли, щоб збірна СРСР не потрапила в фінальну частину ЄВРО-1984. Група тоді була: Португалія, Союз, Польща, Фінляндія. Команда Лобановського блискуче стартувала – 5:0 в матчі з португальцями в Лужніках.
 Португалія діяла тихою сапою, щоб наздогнати збірну СРСР, їй треба було виграти у Варшаві. Польські друзі по лінії спорткомітетів обох країн обіцяли принаймні не програти. Та на полі вони зробили все, щоб старшому братові «насолити», поступилися практично без боротьби. Доля путівки вирішувалася в матчі Португалія - СРСР, листопад 1983-го, коли французький арбітр Вотро призначив сумнівний пенальті в ворота збірної Союзу…
І це – далеко не поодинокий випадок, коли польські футболісти кістьми лягали, щоб не пустити росіян далі.
Ну й що з того, питаю я. Хіба доля російських футболістів на цьому турнірі з самого початку не залежала від них? Після перемоги над Чехією (4:1), як це вже неодноразово бувало, у футболістів запаморочилися голови, а спортивні журналісти і коментатори російських ЗМІ оголосили про достроковий вихід до чвертьфіналу і розглядали варіанти і суперників. При цьому бралося до уваги, шо Росія нічим не поступається, наприклад, Німеччині.
І що ми побачили в другому і третьому матчах? Незграбність,самовпевненість, відсутність свіжості і мотивації , неточні удари, гра пішки … Однак, пішки в тотальний футбол не грають. І якщо матч з Польщею російські аналітики намагалися усіляко обходити, не критикувати своїх, то після «грецької трагедії для Росіян» вони вдаряться в іншу крайність і вимагатимуть ледве не сталінських рішень.
Яка, скажіть, країна, могла дозволити собі впродовж шести років утримувати іноземних тренерів, які готували команду з Голландії, з»являючись у Москві раз на місяць, щоб сумістити свій приїзд з отриманням астрономічної зарплатні?
Віддамо при всьому цьому належне збірній Греції, гравцям країни, котра переживає нині найгірші, може, часи в своїй історії. Згадаємо і те, що вісім років потому грецька команда, яку вів Отто Рехагель, здивувала футбольний світ, вигравши Євро в Португалії.
… Коли 2 грудня 2011 на жеребкуванні в Києві оголосили склад групи «А», експерти за допомогою сучасних технологій підрахували, що вірогідність складу цієї групи була мізерною – 1,56 процента! Можна, не боячись помилитися, заявити, що ще меншою була вірогідність виходу з цієї групи Чехії і Греції, так само, як не виходу до чвертьфіналу команд Росії та Польщі. Та математика і комп»ютерні  технології, на щастя, в футбол, якщо і грають, - найчастіше програють.
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Имя:
E-mail:
Текст:
Код: