Карта сайта
Написать письмо
Админ
 МОЙ БЛОГ
ПОЛЬСЬКИЙ ШЛАГБАУМ...МАТЧ №15. ЧЕХІЯ – ПОЛЬЩА – 1^0.. 16 ЧЕРВНЯ, СУБОТА. ВРОЦЛАВ, СТАДІОН «МЕЙСКІ». СУДДЯ Крейг Томпсон Шотландія.
Начало формы
Переможець цього поєдинку гарантує собі місце в чвертьфіналі турніру. Нічия ставить під сумнів участь обох команд в плей-оф. Також в суботу одночасно з початком матчу збірних Чехії і Польщі на поле вийдуть команди Росії і Греції.  Перед заключним туром у групі А жодна збірна не гарантувала собі вихід в плей-оф. Після двох ігор у квартеті лідирує збірна Росії з чотирма очками, у чехів три, два у господарів чемпіонату і одне у збірної Греції, якій для виходу з групи потрібна тільки перемога над підопічними Діка Адвоката. Якщо ж росіяни програють Греції менше ніж у п'ять м'ячів, то в разі нічиєї в чесько-польському протистоянні вони все одно продовжать боротьбу в турнірі.
Господарям змагань потрібна тільки перемога, щоб обійти чехів, яких, в свою чергу, може влаштувати і нічия, але тоді потрібно буде чекати програш або нічию Греції. У будь-якому випадку, обидві команди  битимуться виключно за перемогу.
Чесно кажучи,гра збірної Чехії на турнірі залишає двояке враження. З одного боку, підопічні Міхала Білека продемонстрували хорошу командну гру і дух. Але атакуючого запалу вистачає ненадовго: у матчі з росіянами чеська збірна грала, по суті, перші 15 хвилин другого тайму, проти грецької збірної команда і зовсім перестала щось створювати, забивши два м'ячі в перші п'ять хвилин матчу.

Всі три м'ячі на турнірі чехи забили в результаті фірмової комбінації - проникаючий пас з глибини поля на хід атакуючому гравцеві. В іншому ж їх атака виглядає дуже непереконливо. Невдало виступають лідери команди Мілан Барош і Томаш Росіцкі, основні двигуни чеських атак. Флангова гра і зовсім не може вважатися сильною стороною команди - за два матчі звідти ні разу не прийшло жодної загрози.
Крім не самої упевненої гри, в збірної Чехії можуть виникнути проблеми зі складом.
Через болі у плечі вирішальний поєдинок можуть пропустити надія і опора команди воротар Петер Чех. Це надзвичайна втрата. У той же час, у Росіцкі діагностований рецидив травми ахілла, через яку він пропустив більшу частину тренувального збору. Адекватною заміни цим гравцям в чеській команді немає. Росіцкі розповів, що відчуває себе краще, але все буде залежати від самопочуття на передматчевому тренуванні.

Білек зазначив, що поки невідомо, чи прийме голкіпер «Челсі» участь в матчі. «Чех вже повернувся до роботи, проте поки не встає у ворота - сказав Білек. - Але, думаю, він буде готовий грати проти Польщі. 100-процентна ясність щодо цього настане  ввечері ».

Зміни на воротарської позиції відбудуться і польської збірної. Після того, як Войцех Щенсни був вилучений у першому матчі турніру проти греків, головний тренер Францішек Смуда залишився дуже задоволений грою запасного воротаря Пшемислава Тітоня, котрого  він планує виставити на матч з Чехією.

«Тітонь і Щенсни - хороші воротарі, - сказав Смуда. - У матчі проти Чехії потрібно остерігатися помилок на подобу тієї, що допустив Войцех в грі з Грецією. Те, що Тітонь - відмінний голкіпер, я говорив ще два роки тому. Він може самостійно витягнути матч. Не можу сказати, що це рішення буде для мене найскладнішим на турнірі. Є прикмета, за якою переможний склад не міняють ».

У тому, що наставник назвав склад переможним, немає нічого дивного - другий тайм проти Греції для воротаря став дійсно переможним - вийшовши на заміну, він відбив пенальті від Георгіоса Карагуніса. У матчі проти росіян Тітонь став одним з героїв команди, відбивши декілька мертвих ударів, а нічия з Росією - результат для поляків дуже вдалий.
Саме завдяки позамежному настрою поляки можуть здобути перемогу. Для них цей матч стане свого роду фіналом, в якому вони будуть битися виключно за перемогу - відступати нікуди. На домашньому Євро будь-яка команда буде битися за вихід з групи, навіть 65-я в рейтингу ФІФА.

Як і чехи, поляки відчувають деякі кадрові проблеми. Через травм, отриманих в грі проти Росії, суботній поєдинок можуть пропустити Даріуш Дудка, Євген Поланскі і Дамьєн Перкис.

За всю історію збірні Чехії та Польщі зіграли всього лише п'ять матчів. Жодного разу в цьому протистоянні не було зафіксовано нічиї - двічі перемагали чехи, тричі - поляки. Останній раз ці команди зустрічалися у відбірковому турнірі до чемпіонату світу 2010 року, на який ні ті, ні інші, в результаті, не потрапили. Очні зустрічі суперники закінчили домашніми перемогами.
Останній матч відбувся в Празі в жовтні 2009 року і завершився перемогою господарів.
На цей раз у господарів турніру буде  великий козир - рідні трибуни, які не дозволять просто так здатися.  Тобто, нинішньої суботи у Вроцлаві нудьгувати не доведеться.
Поляки почали веселіше, і Блащиковськи, а потім Левандовськи і Поланськи мали чудові нагоди. Перші 15 хвилин за поляками. Чехи без Росицьки програють центр поля. Та й в атаці нічого путнього. Захисники поляків облюбували штрафний майданчик чехів – Бениш і Васілевськи діють як заправські форварди.
Нарешті прохід Бароша – Муравськи зупиняє ціною жовтої картки. Обраньяк виконує стандарт за стандартом – Чех на місці.
Слід сказати, що дощ у Вроцлаві не вщухає, затрудняючи дії гравців. Поле бажає кращого, через це багато неточних передач.
Нарешті чехи активізувалися – Піларж б»є двічі, Чех на місці. 0:0 за підсумками першого тайму.
Чехам треба вигравати, бо гол Карагуніса у Варшаві поставив їх за межу плей-оф. Чехи поступово прибирають до рук ініціативу. До ніг, маю на увазі. Заб»ють вони – і росіяни за бортом чвертьфіналу. Сенсація №1!
Ще один вал на ворота Польщі. Титонь парирує удар Бароша.
«Не виключено, - каже приятель, з яким дивимося футбол, поляки «пропустять» чехів, поставивши шлагбаум росіянам». Це він накаркав!
71-а хвилина –Йірачик на замасі прибирає захисника і катанув м»яча під опорну Титоню. 1:0! Чехія в чвертьфіналі замість Росії?! Реальна можливість у поляків – Василевькі з семи метрів – мимо! 88-ф хвилина, Левандовськи з трьох метрів – мимо! Ні, не купить його «Манчестер», як і не допоможуть поляки Росії.