Карта сайта
Написать письмо
Админ
 МОЙ БЛОГ
У ФУТБОЛІ ДРІБНИЦЬ НЕМАЄ...ЩОДЕННИК ЄВРО-2012». Група «А». Матч №9. ГРЕЦІЯ – ЧЕХІЯ - 1:2.
«ЩОДЕННИК ЄВРО-2012». Група «А». Матч №9. ГРЕЦІЯ – ЧЕХІЯ - 1:2.

12 червня, Вроцлав, стадіон «Мейскі» .Суддя Стефан Ланнуа (Франція)
У ФУТБОЛІ ДРІБНИЦЬ НЕМАЄ...

Отже, цей поєдинок – так співпало, бо група «А», визначить першого невдаху турніру. Ними реально можуть стати чехи, якщо програють вдруге поспіль. Греки, котрі мають одне очко, также у випадку поразки матимуть усі шанси залишити турнір.
Обидві команди пришли до свого другого матчу, зазнавши відчутних втрат. В поєдинку з господарями змагання важку травму отримав Авраам Попадопулос – провідний центральний захисник. Інший стоппер – Сократіс Папастопулос був вилучений за дві жовті картки. Наставнику греків Фернанду душ Сантушу доведеться, скорше за все, скористатися послугами Стеласа Малезуса, котрий немає досвіду гри на такому рівні. Іншим центральним захисником стане ще один Пападопулос, але вже Каріакос, котрий виходив у першому матчі на заміну.
Було про що подумати і тренерові чехів Міхелу Білеку після розгромної поразки від збірної Росії. «Ми всі вкрай розчаровані результатом, але в той же час відзначу силу збірної Росії, - сказав Білек після матчу. - Ця перемога дуже надихне росіян, у яких класні гравці, що володіють прекрасною технікою. Росія довела, що є сильною командою і безумовним фаворитом групи. Чому гру в стартовому складі почали Губник і Кадлец? Стартовий склад був таким, оскільки в Росії дуже сильна середня лінія. Кадлец мав нівелювати атаки росіян, але як бачимо, йому це не вдалося ».
Всього за свою історію ці команди зустрічалися нечасто. Чеська команда, ще будучи Чехословаччиною, виграла у греків всі п'ять зустрічей. У новітній історії рахунок вже на користь греків дві перемоги і нічиї при нулі у графі «поразки». Зокрема, греки виграли у чехів у півфіналі Євро 2004 року, який вони, згодом, виграли. В останній раз команди зустрічалися в 2008 році на Кіпрі в рамках міжнародного турніру. Тоді єдиний гол забив  Дімітріс Салпінгідіс, котрий, вийшовши на заміну в другому таймі в матчі з Польщею, переломив гру, забивши два голи (один не зарахував арбітр) і заробивши пенальті.
Складно передбачити переможця в цьому матчі, та якщо греки покажуть бійцівський характер, як у другому матчі з Польщею, перемога буде за ними.
Валерій Лобановський говорив, що в футболі дрібниць немає. Ця афористична формула спала на думку на самому початку матчу, коли ново- скроєний, але погано спаяний і зовсім незіграний захист греків – в такому складі ніколи не грав – почав провалюватися раз за разом. Кожна команда мріє забити швидкий гол, десь до 20-ї хвилини прийнято вважати швидким. Чехи зусиллями Ірачека і Піларжа вже на 6-й хвилині повели 2:0. Чехія, вітаємо, камбек! Ось що таке незіграність оборони. Ще не нокаут, але точно два нокдауни.
Кажуть, де тонке – там і рветься. Не встигли трибуни переварити два швидкі голи чехів, як 38-річний (найстарший гравець Євро-2012) голкіпер грецької збірної  Костас Халкіас попросив  заміну. Місце в воротах зайняв Міхаліс Сіфакіс. Почали гадати: хто наступний у греків припинить гру? До речі, новий воротар греків далеко не новачок, він зіграв майже всі матчі відбору. Ледве розім»явшись сяк-так, він парирує сильний удар Росіцьки. Взагалі, атака чехів на швидкості і численних переміщень у виконанні Ірачика, Піларжа і Росіцькі виглядає перспективно. А от ветеран Мілан Барош випадає явно.
На що, власне,  розраховували греки? На стандарти? Безперечно, але ж чехи, як виявилося, до цього були готові. А крім стандартів греки нічого не запропонували. В обороні чехи стримували суперників методом дрібного фолу, не побоюючись тих самих стандартів, на котрі розраховували греки.
Фотакіс, тим не менше, забиває гол, сповна використавши подачу Торосідіса, але арбітр анулює взяття воріт, фіксуючи офсайд. Це вже другий гол, не зарахований на цьому чемпіонаті у виконані збірної Греції Чи не забагато?
І все ж футбольна справедливість спрацювала. На початку другого тайму,  котрий чехи почали надто спокійно, намагаючись засушити гру, грубо помилився не хто-небудь, а один з кращих воротарів Європи Пітер Чех з «Челсі», чия фінансова вартість сягає 25 мільйонів доларів.  І Гекас, що вийшов на заміну, повернув інтригу в грі. 1:2. Цікаво: в першому матчі вийшов на заміну Салпігідіс і зламав хід матчу. От тепер відзначився ще один джокер Ф. Сантуша - Теофаніс Гекас.
Далі гра розпалася на епізоди, багато метушні при низькому ККД. У чехів після того, як по перерві пішов Росіцьки, гра в атаці зовсім розбалансувалася.
Чехи ледве-ледве втримали переможний рахунок. Як кажуть, почали за здравіє… Отож, після другого матчу у греків одне очко, але нічого не втрачено, попереду матч з Росією, де їм потрібна тільки перемога. Чи вистачить чехам трьох очок, щоб поборотися за вихід з групи? Це стане ясно після вечірнього матчу Росія-Польща.